Milyen a katona munkaideje?

Ez már senki számára sem titok, hiszen sokan tudják, hogy a katonai szakma nem hasonlít máshoz. A francia hadsereg feladata ugyanis a nemzeti terület védelme, a béke és az érdekek biztosítása. Ennek következtében a munkahelyek és a munkaidő a küldetések, a munkakörök és a rangok szerint változik. Emellett jogosultak pihenőidőre és még szabadságra is. Vészhelyzetben azonban a katonák bármikor, akár szünetben is behívhatók. Ennek eredményeképpen a katonai munkaidő korántsem szabályos vagy hagyományos. Éppen ellenkezőleg, ez egy meglehetősen bonyolult és fáradságos munka, amely azonban hatalmas megbecsüléssel jár. Tehát, milyen a katona munkaideje ? És milyen az időbeosztásuk ? Hogy megtudja, kérjük, olvassa el blogbejegyzésünket.

A belépő katonák munkaideje

Métier de militaire

Forrás: pexels-pixabay

Ha te is egyike vagy a sok fiatalnak, aki a francia hadseregbe szeretne belépni, akkor, mindenekelőtt tudnod kell, hogy milyenek a belépő szintű katonák munkaidei. Először is, az altisztek kiválasztása után a jelölteknek 3-4 hónapig, azaz 12-16 hétig tartó kiképzésen kell részt venniük. A képzés során a legtöbb időt körülbelül 17 órát töltenek aktív szolgálatban, azaz 5 h 30-tól 22 h 30-ig. Néha éjszakai gyakorlatokat is végeznek, a beosztástól függően. Ezek után a hónapok után a tanoncok működőképesek lesznek, és készen állnak arra, hogy számos küldetés teljesítésével szolgálják a nemzetet.

A kétféle katonai nap

katonai ruhagyűjtemény

Ha érdekli a ruházati kollekciónk, akkor látogasson el katonai felesleg oldalunkra

A hadműveleti katonák számára két különböző típusú munkaidő létezik.
Ez a kétféle időszak pedig szerves részét képezi a katonák életének. Ezek a
missziós munkarend és az ezredes munkarend. 

Katonai munkarendek a missziók alatt

A missziós időszakok alatt a katonai személyzetnek az a rendeltetése, hogy éjjel-nappal dolgozzon, különösen az OPEX vagy külső missziók esetében. A küldetések során a hadsereg vagy az ezred célkitűzései valóban napokig, hetekig, hónapokig vagy akár évekig tartanak. A küldetések a rangok és a hadtestek függvényében változhatnak.

A francia nemzeti területen végzett küldetések esetében a katonai személyzetnek a helyzettől függően különböző feladatai vannak. És itt vannak ezek :

  • Életmentés természeti katasztrófák, például ciklonok, földrengések, szökőárak esetén…
     ;
  • Terrorizmus elleni küzdelem,
  • Bizonyos területek felügyelete,
  • Erdőtüzek, tűzesetek elleni küzdelem… ;
  • Bizonyos banditák vagy bandák elleni küzdelem.

A külső missziók esetében a küldetések szintén a kontextustól, a geopolitikai helyzettől és a megoldandó konfliktusok típusaitól függően változnak. Íme néhány példa :

  • Megmentési küldetések,
  • meghatározott területek biztosítása,
  • nemzeti érdekek védelme,
  • .Államok támogatása terrorista csoportok ellen,
  • Felderítő küldetések végrehajtása,
  • A külföldi katonák kiképzése,
  • A külföldi hadseregek megerősítése.

Naná, hogy vannak még mások is, de ezek gyakran a francia hadsereg által végrehajtott külső missziótípusok.

Szolgálati beosztások az ezredben

militaire en mission

Forrás: pexels-pixabay

A missziók mellett a katonák ezredekben, azaz katonai bázisokon vagy laktanyákban dolgoznak. Ott körülbelül 37,5 órát dolgoznak hetente, vagyis valamivel kevesebb mint napi 8 órát. Az ezredes munka célja a zászlóaljegységek működőképessé tétele. Íme néhány feladat, amelyet a katonák végeznek ezredes szolgálatban:

  • A helyiségek karbantartása : takarítás, elpakolás, felszerelések karbantartása…
  • Fizikai edzés és sportolás,
  • Fegyverek és felszerelések kezelésének gyakorlása,
  • elméleti tanfolyamok elvégzése,
  • A
    különböző elméletek alkalmazása.

A munkanap után a katonai személyzet hazatérhet, függetlenül az ezred és az otthonuk közötti távolságtól. A katonák azonban időről időre éjszakai szolgálatot végezhetnek. Ezenkívül bármikor behívhatók
küldetések végrehajtására.

A hétvégén a pihenés előnyeit élvezik, ahol szeretteikkel együtt lehetnek. Ezenkívül civil ruhában maradhatnak. Más szóval,hétvégén szabad szállásuk van, de folyamatosan ébernek és minden másodpercben elérhetőnek kell maradniuk. Végül a katonák kilenc hét szabadságot kapnak felettesüktől.

A következő szövegben a Hol lakik egy katona?

ról fogsz olvasni.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük