Mi az Idegenlégió?

A francia hadsereg részét képező idegenlégió mindig is lenyűgözte a közvéleményt, mert tele van mindenféle legendákkal. Valójában ez egy olyan intézmény, amely a francia hadseregbe belépni kívánó külföldieknek van fenntartva, vagyis azoknak, akik Franciaországot akarják szolgálni. Az Idegenlégió 1831-es megalakulása óta folyamatosan számos háborúban és hadműveletben vett részt.

Ez egyúttal egy független hadsereg is, hiszen saját toborzási feltételei és saját egyenruhája van. Emellett sajátos parancsnoksággal is rendelkezik, és több alegységre, például gyalogságra vagy tüzérségre oszlik. De Mi is pontosan az Idegenlégió? Mik a céljai?? Kik ők ? És hogyan lehet csatlakozni? Hogy megtudd
, bátorítjuk, hogy olvasd el ezt a cikket.

Az Idegenlégió : definíció

legionnaire en marche

Forrás: pexels-imprensa-agruban®

Az Idegenlégiónak saját alkotmánya és parancsnoksága van. Megalapozott történelme és eredete is van. Nézzünk meg
mindent, amit erről a hadtestről tudni kell.

Egy független hadtest

Az Idegenlégió a francia hadsereghez tartozó független hadtest. Ahogy a neve is sugallja, főként olyan külföldiekből áll, akik nem rendelkeznek francia állampolgársággal. Valójában minden más országból származó külföldi, bizonyos feltételek teljesítése és a toborzási tesztek letétele után, mind csatlakozhat az Idegenlégióhoz.

Ez természetesen nem zárja ki a francia állampolgárokat, akiknek szintén lehetőségük van csatlakozni ehhez a hadtesthez.

Az Idegenlégiót alkotó különböző külföldiek

Ez a hadtest egyedülálló a világon, hiszen csak Franciaország alkalmaz ilyen hadsereget. A külföldi katonákat ezután légionáriusoknak nevezik, és csak Franciaországban léteznek. Jelenleg, 2023-ban több mint 9000 katonát számlálnak, ebből 6 000 légiós, 2 000 altiszt és 1 000 tiszt.

A 156 különböző nemzetiségű katonák 12 különálló egységbe oszlanak. Más szóval önkéntes sorkatonák, akik készek Franciaország szolgálatára. Ezeknek a légiósoknak mintegy 16%-a Franciaországból és a francia nyelvű országokból származó önkéntes. Nem szabad elfelejteni, hogy nők nem léphetnek be a légióba.

Az Idegenlégió összetétele

Az Idegenlégiónak mint a hadsereg többi részétől függő intézménynek van egy parancsnoka a soraiban, Alain Lardet tábornok. Őt követi egy toborzócsoport, valamint az Idegenlégió 1er és 4. ezrede, amely mintegy 1870 főt számlál. Ezután több alegysége van, mint például :

  • Két gyalogezred, amelyek közül az egyik a tengerentúlon van ;
  • Két zseniális ezred ;
  • .Egy ejtőernyős ezred;
  • Egy lovasezred ;
  • Egy fél dandár ;
  • Egy különítmény Mayotte-ban.

Végül ez a hadsereg ezen ága eredetileg kifejezetten francia területen kívüli harci feladatokat lát el, kivéve az első és a második világháborút.

Az Idegenlégió létrehozásának eredete

Idegenlégiós pólógyűjtemény

Itt Az Idegenlégiós pólógyűjtemények, ha érdekel

Az Idegenlégiót 1831-ben Louis-Philippe hozta létre Franciaország Algéria meghódítása során. Ezt a hadtestet azzal a céllal hozták létre, hogy segítse a csapatokat a királyságon kívüli ellenség elleni harcban. A
háború végén ugyanis
Franciaországnak erősítésre volt szüksége, ezért a király 1831. március 10-én rendelettel létrehozta az Idegenlégiót.

Az akkori hadtestet a forradalmi háborúk befejezése miatt Európa-szerte szétszóródott munkanélküli katonák alkották.
Ezek a munkanélküli katonák gyakorlatilag ekkor száműzték őket Franciaországba, így a francia hadsereg kihasználhatta ezt a lehetőséget az Idegenlégió létrehozására.

Az Idegenlégió azonban csak 1863-ban lépett igazán színre, a Cameron de Tejeda-i csatának köszönhetően. Mondanom sem kell, hogy mindössze 125 légiós 48 órán keresztül egyfolytában 600 mexikói katonát tartott vissza, miközben egy logisztikai konvojt védtek. Óriási veszteségeket szenvedtek, de a végsőkig tiszteletben tartották a Légió becsületkódexét, azaz Franciaország szolgálatát és a küldetés teljesítését, bármi áron.

Ez a csata jelentette az idegen katonák végső áldozatát Franciaország szolgálatában. Ez is a legfőbb bizonyítéka annak, hogy a katonák készek voltak feláldozni magukat a hazáért.

Az Idegenlégió jelvényei

Idegenlégiós jelvénygyűjtemény

Itt az Idegenlégió jelvénygyűjteményeink, ha érdekli

Ez Elit alakulatnak saját egyenruhái, indulói, zenéi, jelvényei és logói vannak. Először is, az egyenruhája bézs színű nadrágból áll, amelyet egy kicsit világosabb bézs színű ing kísér. Aztán zöld és piros
vállpánt, öv és szabályos rangers, zöld barett és Fehér kepi a meneteléshez.

Ez utóbbi az Idegenlégió egyik leghíresebb eleme, már-már legendává vált. A fehér kepi valójában az algériai és marokkói háborúknak köszönheti eredetét. Kezdetben a kepi tengerészkék volt, de többszöri mosás után, a nap és az eső miatt a színe fokozatosan fehérre változott. Ez többek között azt jelenti, hogy minél idősebb volt a katona, annál fehérebb volt a kepi. Végül a képi 1947 óta állandóan megmaradt.

Azután, ami a vállpántokat illeti, a föléjük vésett szimbólumok a légiós rangjának megfelelően változnak.  Ezeket hivatalosan 1968-ban hozták létre. Végül, a légió emblémája egy hétlángú gránátra hasonlít, vörös és zöld árnyalatokkal.

Az Idegenlégióba való belépés feltételei

Légionárius kiképzés

Forrás: carlos-lindner-unsplash

A légionáriusi rang integrálásához bizonyos feltételeknek teljesülniük kell.
Íme az alapvető feltételek :

  • Férfi ;
  • A jelentkezéshez 17,5 és 39 év közötti életkor szükséges. Kiskorúaknak szülői engedéllyel kell rendelkezniük ;
  • Az első szerződéshez egyedülálló státusszal kell rendelkezniük ;
  • Nem szükséges diploma ;
  • .Kiváló fizikai kondícióval rendelkezzen (a sportolókéval egyenértékű) ;
  • Jó úszó legyen ;
  • Mentálisan és pszichésen legyen alkalmas ;
  • Minden nemzetiségű személy felvételt nyerhet.

A közhiedelemmel és mítosszal ellentétben a kábítószer-fogyasztásért vagy -kereskedelemért, nemi erőszakért és vérbűncselekményekért elítélt korábbi bűnözőket nem veszik fel. Ha úgy gondolja, hogy minden feltételnek megfelel, jelentkezhet egy előválogató központban. Ha tehát felvesznek, akkor teszteken kell átesned, hogy légiós lehess.

Először is, természetesen kötelező a fizikai teszt. Ennek során a jelentkezőnek húzódzkodást, úszást, könnyű Luc-ot és egyebeket kell teljesítenie. Ha átment, egy sor pszicho-technikai teszt következik. Ezután, ha elfogadják őket, tizenhat hetes kiképzést kell teljesíteniük, mielőtt bevethetővé válnak. Végül ez a képzés a fizikai, technikai és gyakorlati tesztekre fog összpontosítani. A
fehér kepit négy hét után kapják meg a jelentkezők, ha természetesen sikeresen teljesítenek.

Néhány információ erről az alakulatról

Légion étrangère

Forrás: scandinavian-backlash-unsplash

Az Idegenlégió jól el van látva azokkal az információkkal, amelyeket a jelentkezőknek tudniuk kell.
Az első és legfontosabb, a légiós első szerződése a sikeres kiképzés után öt megújítható évre szól. Az újoncok a bevonuláskor francia állampolgárságra változtathatják személyazonosságukat, hogy névtelenek maradjanak. Választhatják azt is, hogy valódi személyazonosságuk alatt szolgálnak. Sőt,
eredeti személyazonosságukat is visszakereshetik vagy kinyilváníthatják, ha be tudják mutatni az ezt igazoló dokumentumokat.

A légiósok fizetése kezdetben havi 1280 euró körül van. Ez azonban a ranglétrán való felemelkedésnek és a szolgálati időnek köszönhetően fejlődhet. A szerződéseket csak a futamidő végén lehet felmondani. Végül, az Idegenlégió évente valamivel több mint 1200 katonát toboroz.

A következő cikkben aMelyik óra egy katonának ?  Vásárlási útmutató

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük