A francia hadsereg több mint 215 000 aktív katonából áll, akik négy különböző fegyveres erőre oszlanak: a hadseregre, a légierőre és a légierőre, a nemzeti haditengerészetre és a nemzeti csendőrségre. Mindegyik fegyveres erőnek saját létszámmal, saját parancsnoksággal és saját feladatkörrel rendelkezik, bár a fő céljuk ugyanaz marad: az ország és a nemzeti érdekek védelme. Azonban a feltételek, valamint az oktatás és a képzés nem azonosak ahhoz, hogy valaki katonatiszt lehessen. De akkor milyen tanulmányokat kell végezni ahhoz, hogy katonai legyen valaki? Mindent megtudhatsz ebből a blogbejegyzésből.
Mi a katonai ?
Source: A
katona a hadsereg négy hadtestének egyikének tagja, amelyeknek mindegyike ugyanazt a célt tűzte ki maga elé : a francia nemzetet szolgálja, hogy megvédje a területet, a lakosságot és megvédje az ország érdekeit. Természetesen a hadsereg köztisztviselőivel, azaz a hadseregben dolgozó civil személyekkel együtt dolgoznak. Mi több, a katonaságban való szolgálat hivatásos foglalkozássá vált, amelyben a katonák havi fizetést kapnak. Mi
több, a hadsereg hierarchikus rendszerre épül, vagyis rang szerint.
De mindenekelőtt ahhoz, hogy beléphess a hadseregbe, meg kell felelned bizonyos feltételeknek és bizonyos tulajdonságokkal kell rendelkezned. Ezután át kell menned a kiválasztási teszten, ami egy, az esettől függően változó időtartamú és megújítható szerződéshez vezet. Ezt követi a katonai szakmákra szabott tanulás és képzés. Végül a hadseregen belül karrierépítésre van lehetőség, de további tanulmányok és képzések is szükségesek.
Milyen szerepek ?
Forrás : daniel-stuben-unsplash
Minden hadtestnek megvan a maga feladata, de nem függetlenek egymástól.
A hadsereg katonái közül az védi a francia nemzeti területet és érdekeket, belföldi és külső műveletek végrehajtásával. Emellett pacifikálják és megoldják a nemzetközi konfliktusokat. Ami a francia haditengerészetet illeti, az a Franciaországhoz tartozó tengeri területeket és területeket védi. A világ bármely pontján tevékenykedhet.
A légi- és űrhadsereg szerepe az információgyűjtés és a hírszerzés, hogy előre jelezze az akciókat és a fenyegetéseket. Emellett természeti vagy egyéb katasztrófák esetén is segíti a lakosságot. Végül a csendőrség a belügyi ügyekkel foglalkozik. Más szóval, a városi és vidéki területek védelmével és ellenőrzésével gondoskodik a lakosság biztonságáról.
Végezetül, a hadsereg szerepe a terepen való harc és a konfliktusokba való beavatkozás fegyverek és különféle felszerelések használatával. Következésképpen egy katonának tudnia kell, hogyan kell koordinálni a műveleteket, tájékozottnak kell lennie minden helyzetről, tudnia kell jól parancsolni és felügyelnie kell a felszerelés állapotát.
A katonává váláshoz szükséges tulajdonságok
Ha érdekli a katonai feleslegekről szóló katonai tárgygyűjteményeink.
Azért, hogy katonává válj, számos tulajdonságra van szükség ahhoz, hogy jól teljesítsd a küldetésedet. Először is, készen kell állnod arra, hogy tested és lelked odaadd a munkádért, tehát légy hűséges és becsületes. Aztán mellett higgadtnak is kell lenned, és tudnod kell, hogyan kezeld jól a stresszt kritikus vagy vészhelyzetekben. Ezenkívül szigorúnak, módszeresnek és fegyelmezettnek kell lenned. Végül pedig a csapatszellem, azaz tudni kell, hogyan kell egy csapat részeként dolgozni és egy csoport részeként élni, több mint szükséges.
A hadseregbe való belépés feltételei
Forrás: pexels-imprensa-agruban®
A hadseregbe való felvételhez mindenekelőtt bizonyos feltételeknek kell teljesülniük, mielőtt jelentkezik a hadseregbe, amelyek közül íme ezek:
- Minden jelentkezőnek francia állampolgárnak kell lennie ;
- A
tiszthelyettesek esetében 17 és 29 év közötti korúnak kell lennie ; 18 és 32 év közötti a tisztek esetében és 17 és 26 év közötti az önkéntesek esetében ; - A kiváló fizikai és erkölcsi állapot kötelező
- Meg kell jelennie a a honvédelmi napon ;
- A
nem tiszthelyettesek számára nem szükséges diploma, de a tisztek és altisztek számára kötelező ; - ;
Minden állampolgári joggal rendelkezik, tehát szankcióval és elítéléssel nem rendelkezhet.
A katonasághoz szükséges végzettség
Forrás: pexel-pixabay
A kiválasztás és a tesztek letétele után a katonai integráció folytatásához kötelező a tanulmányok, majd a képzés. Minden egyes fokozat (3e, bac vagy bac+), tehát minden egyes rendfokozattípusnak külön tanulmányai lesznek ahhoz, hogy a háromféle hadsereg valamelyikébe be tudjon integrálódni. Megjegyzendő, hogy a képzés fizetős.
A 3eszintekvagy a diplomával nem rendelkezők számára az altisztek is elérhetőek. A kiválasztottak választhatnak a hadtestek között. A tanulmányok és a képzés a CFIM-ben vagy a tiszthelyettesek alapképzési központjában történik. Ez 4 és 10 hét közötti időtartamú, teljes elmélyülés a militarizmus területén. Mindazonáltal a diplomával nem rendelkezők nem léphetnek be a légi- és űrhadseregbe.
Az érettségivel vagy annál magasabb végzettséggel rendelkezők a tiszthelyettesek soraiba léphetnek be. Ezek olyan katonai vezetőt jelölnek ki, aki körülbelül tíz katonát tud irányítani. Tanulmányaik és képzésük az altiszti iskolában és a Magashegyi Katonai Iskolában zajlik majd. Természetesen
választhatnak a négy fegyveres erő között.
Az érettségi+2 és a feletti szintek után a tiszti rangok is nyitva állnak előttük.
Ezek olyan magas rangú katonatisztek, akik képesek egy több száz fős csoportot irányítani. Azonban nemzeti felvételi vizsgát kell tennie, függetlenül attól, hogy melyik alakulatot választja. Kivéve bizonyos esetekben az érettségi+3 vagy annál magasabb végzettségűek esetében, mint például a szerződéses tisztnek való megfelelés. A Saint-Cyr katonai akadémián a kiválasztottak hónapokon keresztül végzik tanulmányaikat és képzésüket.
A tanulmányok során a katonaság alapvető életének elsajátítására, a hadműveleti és bevetési stratégiákra, a harci technikákra, a fegyverek és felszerelések használatára és még sok másra összpontosítanak.
A következő szöveg a Minden a combtáskákról
ról fog szólni.