A parcours du combattant 1916-ban látott napvilágot az első világháború idején Franciaországban.Egy természetes testnevelési módszer megalkotója, George Hérbert volt, aki Gouraud tábornok parancsnoksága alatt hozta létre azzal a céllal, hogy megújítsa az akkori katonai kiképzést.
Ez az új kiképzési módszer olyan sikeres volt, hogy szinte a világ összes hadseregének részévé vált. A neve azonban csak 1963 óta igazolható, és még a civil játékoknál is használták. Ebben a cikkben megtudhatsz mindent, amit az akadálypályáról tudni kell.
Mi az akadálypálya?
Forrás: pixel-pixabay
Az akadálypálya a katonai személyzet számára létrehozott kiképzőpálya, amelynek során a terepen felállított akadályok láncolatát kell leküzdeni. Ezeket a akadályokat különböző hosszúságú futások választják el egymástól. Ellentétben azzal, amit a legtöbben gondolnak, ez nem egy vizsga, amelyen át kell esni ahhoz, hogy altiszt lehessen, hanem a hadseregen belüli képzés. Kommandópályának vagy akadálypályának is nevezik, attól függően, hogy melyik hadsereg alkalmazza. Mint ilyen, futást, mászást, kúszást és mászást foglal magában.
Az akadálypálya ma már a általános közönség számára is elérhető a játékokon vagy rendezvényeken keresztül. Nyilvánvalóan a szabályok és a feltételek nem ugyanazok, ráadásul az akadályok szintje sokkal könnyebb, mint a katonaságé.
Franciaországban a MUD-nap vagy a frappadingue a civil akadálypályák példái. Ez egy olyan sportfajta, amely lehetővé teszi a szórakozást a családdal vagy a barátokkal, ahol a csapatszellem és az önmagunk felülmúlása kap hangsúlyt.
Mi a célja az akadálypályának?
A harci tanfolyam első célja természetesen a katona fizikai képességeinek fejlesztése és fenntartása. Ez a fajta kiképzés azért olyan nagyon praktikus, mert nem csak a fizikai területet, hanem a pszichológiát is fejleszti. Valójában
lehetővé teszi a katona számára, hogy túllépje mentális és fizikai korlátait, valamint elsajátítsa a katonai technikákat.
Az combatant tanfolyam lehetővé teszi a katonák számára, hogy hozzászokjanak az általuk végrehajtott küldetések során előforduló helyzetekhez. Emellett csoportokban is végzik, ami erősíti a katonák közötti csapatmunkát, koordinációt és kohéziót.
A testre nézve javítja az állóképességet, a szív- és légzőrendszert, az erőt, az érzékszerveket, az önismeretet és a katonai fegyelmet. Általában főként a hadsereg gyalogsági dandárja használja katonái számára.
Melyek a harci tanfolyam különböző jellemzői?
Az akadálypályának megvannak a maga sajátosságai, amelyek megkülönböztetik más kiképzésektől.
Miben különleges
Forrás: pixel
Amint a korábbiakban említettük, az akadálypálya a futástól adott terepen egymástól távol eső különböző akadályokból állt. A valóságban a pályának legalább 20 akadályból kell állnia egy 500 méteres területen. Az akadályok különböző hosszúságúak lehetnek.
Mivel ez egyben a fizikai és szellemi ügyesség próbája is, a katonának meghatározott időn belül, azaz három perc 15 másodpercnél rövidebb idő alatt kell teljesítenie. Ez tulajdonképpen egy nemzetközi szabvány, amelyet a hadseregeknek alkalmazniuk kell a kiképzésük során, ha természetesen használják.
A különböző akadályok
Forrás: pixel-pixabay
Az akadálypályát alkotó 20 akadály a következő:
-
A falmászás
-
Az
span data-key=”325″ data-slate-object=”text”>árok
-
A sikánok
Az
akadályok -
A pallet
-
A vízszintes gerenda
-
A sín
-
A kettős gerendák
-
A spalier
-
A ford Biztos a szegecsek
-
L
drótháló vagy szögesdrót alatt kúszva -
A hálózatot span
-
A kötéllétra
-
A függőleges gerenda
-
Az alatta lévő felső
-
A
A
bankett és a vizesárok
-
A f<árok
-
A tábla< /span>
-
A fal
-
A <...span data-key="372" data-slate-object="text">árkok padkája árok
-
Az árkok
Az árkok sikeres
Az asztalIrish
Hogyan készül egy sikeres akadálypálya?
Forrás: Forrás: Hírlevél: pixel-pixabay
Először is, mielőtt egy katonai jellegű harci tanfolyamot elkezdenénk, megfelelő fizikai adottságokkalkell rendelkeznünk. Valójában nem mindenki képes rá, mivel ez a tréning az izmokat, a légzést és a szívizomzatot is a végletekig feszíti. Ennek eredményeképpen az erős izmok és az erős szív- és érrendszer elengedhetetlen. A légzőrendszernek is lépést kell tartania az előző kettő erejével.
Ezután robbanékonyságra, vagyis jó reflexekre és nagyon gyors reakciókészségre van szükség. Más szóval, a mozgásváltásnak vagy a mozgássorozatnak (például ugrás, majd futás vagy egymás után kétszer-háromszor ugrás) nagyon gyorsnak és robbanékonynak kell lennie. Ezen a pályán valóban minden másodperc számít.
Végezetül acélos elmére is szükséged van, mert még ha kiváló fizikai állapotban is vagy, ha az elméd nem tart lépést, a stressz vagy a pánik eluralkodhat rajtad.
Emiatt pozitív gondolatokra, jó pszichológiára és csapatszellemre van szükséged.
A következő szövegben a Hogyan legyek katonai tűzoltó?
ról fog szólni.